Logar Temizleme İşlemi

alanya kanalizasyon hizmeti
Logar Nasıl Tıkanır Ve Tıkayan Baş Unsurlar Nelerdir?
2 Kasım 2017
alanya su tesisatı
Su Tesisatı Tıkanık Açma
2 Kasım 2017
alanya logar temizliği

Logar temizleme işlemi yapılacak alan, bir yaşam alanında bulunan tüm atık suların dışarı atılmasında kullanılan sitemlerin tamamına yol veren nokta olmaktadır. Bütün katı, sıvı maddeler logar içinde taşıyamadıkları maddeleri bırakarak akıntı oluşturmaya devam ederler. Logarlarda biriken bu akıntıyı engelleyen maddeler zaman içinde belirli periyotlarla logarlardan atılması gerekmektedir. Alanya logar açma firması olan Mgs Yapı bu ilerde uzman kadrosu ile en kısa süre içinde istenilen çözümleri üretmeye devam etmektedir. Bu sayede tüm pis koku oluşturan logarlar anında temizlenerek gerekli bakımları yapılmaktadır. Logarlarda zaman içinde gerekli bakımları ve kontrolleri yapılmadığı takdirde tıkanıklık oluşturarak toplu yaşam alanlarına pis istenmeyen koku yapmasına neden olabilmektedir.

 

Logar Tıkanıklığı Neden Meydana Gelir?

 

Logar tıkanıklığı neden meydana gelir? İlk olarak bu sorunun kaynağı giderlerden geçen kimyasal içerikli maddelerin logar duvarlarına zarar vererek akıntıyı engellemesinden ortay çıkmaktadır.

-Logar boşluklarında oluşan çökmeler bu alanda biriken maddelerin akıntıya yön verme yerine engel olması sonucu tıkanıklık oluşmaktadır.

-Binalardan koparak giderlerden logarlara dolan harç ve beton parçaları logarların akıntı ağızlarını tıkayarak tıkanıklık oluşturmaktadır.

-Yağmur sularının çatılardan getirdiği naylonumsu maddelerin logar deliklerini kapatması sonucu oluşan tıkanıklıklar.

-Logar sistemleri kurulumu sırasından kanalizasyon borularının yanlış noktadan irtibatlandırılması ilerleyen zaman içinde tıkanıklık sebebi olmaktadır.

 

Logar Bakımı Neden Gereklidir Nasıl Yapılır?

 

Logar bakımı neden gereklidir nasıl yapılır? logarlar birikim ve bekletme bölgeleri olarak tüm katı ve akışkan olmayan maddelerin biriktiği alan olmaktadır. Eğer zamanla bu bölümler en detaylı olarak alanya logar tıkanıklığı açma işlemlerinde olduğu gibi temizlenmez ise öncelikle giderin devamı olan borunun ağzı tıkanarak daha büyük tıkanıklığın oluşmasına neden olacaktır. Böyle bir durumda logarın tamamen boşaltılması ve tüm sistemin yenilenmesi gerekebilecektir.

Logar temizleme işlemi nasıl yapılır? Bunun için uzman kadromuz alanya logar temizleme ekibi olarak tüm detayları incelemesinin ardından emniyetli bir şekilde logar kapakları açılır.

 

-Logar içinde meydana gelmiş olan yıpranmalar tamir boyutunda çözümlenecekse gerekli ekipmanlar kullanılarak tamir edilir. Eğer temiz edilerek çözümlenemeyecekse logar sistemi en baştan kurulumu yapılır.

-Logar içinde biriken tüm çamur ve katı maddeler tüm hijyen tedbirleri alınarak çevreye zarar vermeden temizlenir.

-Logar duvarları bol su ile yıkanarak akıntıya kolaylık sağlayacak duruma getirilir.B konu hakkında en detaylı bilgi sağlamak için http://alanyatikanikacma.com/ adresine giriş yapabilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir