Tıkanıklıgı Nasıl Açıyoruz

alanya kanalizasyon temizliği
Tıkanıklıga Neler Yol Açar?
2 Kasım 2017
alanya tuvalet tıknaıklığı açma
Tuvalet Tıkanıklığı Açma İşlemi
2 Kasım 2017
alanya tuvalet tıknaıklığı açma

Tıkanıklığı nasıl açıyoruz? Yaşam alanlarımızda her gün başımıza gelebilecek olaylardan olan tıkanıklık problemine karşı eskiye göre çok önemli yol alınarak daha modern bir hale getirilmiştir. Bunun için eskiden olduğu gibi tıkanıklığı bulmak için duvarlarda veya zeminlerde kırma işlemine hiç gerek kalmadan görüntü alma cihazları kullanılarak öncelikle nokta tespit yapılmaktadır. Alanya tıkanık açma faaliyetlerinde ne modern cihazlar kullanılarak tıkanıklığı oluşturan bölge kolaylıkla tespit edilmektedir.

 

Tıkanıklığın Oluştuğu Bölgeye Nasıl İşlem Uygulanır?

Tıkanıklığın oluştuğu bölgeye nasıl işlem uygulanır? Bunun için öncelikle giderin boyutu ve geçiş kalınlığı tespit edilmektedir. Bu işlem sayesinde çoğu kez daha önceki kırarak tıkanıklık giderme yöntemine göre daha ekonomik çözümler ortaya çıkarılmaktadır.

-Tıkanıklık oluşması muhtemel bölgeye görüntü almaya imkân sağlayan kameralı sistemler salınarak görüntü alınmaktadır.

-Alınan görüntüler sonucunda tıkanıklığı oluşturan cismin ne olduğunu tespit aşamasına geçmek için bilgisayar ortamında inceleme yapılmaktadır.

-Tıkanıklığı oluşturan cismin tespit edilmesinin ardından bu cismi ortadan kaldıracak özellikte olan ekipmanlar hazırlanır.

-Tıkanıklığın oluştuğu noktaya yine görüntü sağlayan cihazlar eşliğinde salınan sivri uçlar tıkanıklığı oluşturan maddeleri kolaylıkla parçalamakta veya dışarı atılması için imkân sağlamaktadır.

 

Tıkanıklık oluşturan maddeler nasıl yok edilir?

Bu konuda alınan görüntülerde elde edilen sonuçlar doğrultusunda Alanya tıkanıklık açma ekipleri gerekli ekipmanları hazırlamaktadır. Tıkanıklığın oluştuğu salınan cihazın ucuna takılan özel donanımlar sayesinde tıkanıklığı oluşturan madde yumuşak yapıda ise sarma işlemi uygulanmaktadır. Uç kısma sarılan madde kolaylıkla dışarı atılarak tıkanıklık açılmaktadır. Bunun aksine sert cisim ile tıkanıklık oluşmuş ise tıkanıklığın oluştuğu noktada maddenin kırılmasını sağlayacak sert uçlar hazırlanmaktadır. Kırılan cisim tazyikli su uygulanarak giderden atılımı sağlanmaktadır.

 

Tıkanıklık Sebepleri Nelerdir?

Günlük kullandığımız lavabolardan veya banyolardan her gün tonlarca atık su atılmaktadır. Bunun yanında saçlarımızda bu giderlerden gitmektedir. Saçların zamanla hatalı yapılan dirseklerde birikmesi ve bir an gelip sert cisimler ile birleşerek suyu geçirmez hale gelmesi ile tıkanıklık meydana gelmektedir. Buna benzer sürekli kullanılan tuvaletlerden bazen istek dışı malzemeler tuvalet giderlerine kaçabilmektedir. Bu maddelerin dirseklerden geçemeyerek oluşturduğu dirençler karşısında tıkanıklık meydana gelmektedir. Kullanılan basit yapıdaki lavabo açıcılar bu maddelere etki etmediği için özel işlemlere gerek duyulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir