Tuvalet Tıkanıklığı Nedenleri ve Çözümleri

alanya tuvalet tıknaıklığı açma
Tuvalet Tıkanıklığı Açma İşlemi
2 Kasım 2017
tuvalet neden tıkanır
Tuvaletim Tıkandı Ne Yapmalıyım?
2 Kasım 2017
tuvalet neden tıkanır

Tuvalet tıkanıklığı nedenleri ve çözümleri olarak sayılabilecek olanlar aslında yine kullanıcı hatalarından oluşan sebepler olmaktadır. Bunun çözümü de yine kullanıcıların çabaları ile çözülebilecektir. Fakat bu çözüm biraz uğraşı gerektireceğinden bu işte uzman Alanya tuvalet açma ekibinin yapması daha uygun olacaktır. Çünkü kullanıcı çözümleri pratik işlemler olmakta ve geçici çözümlerden ibaret olmaktadır.

 

Tuvalet Tıkanıklığı Sebepleri Nelerdir?

Tuvalette sürekli kullanılan tuvalet kâğıtlarının erimeye karşı dayanıklı yapıda olanlarının tuvalet tesisatına atılması sonucu su ile buluşmasında şişme oluşarak tıkanıklık meydana getirmektedir. Aynı zamanda diğer katı maddelerinde durduğu noktada biriktirerek daha ileri seviyede tıkanıklıklar oluşturmaktadır.

-Tuvalet tesisatına bağlı lavabolardan atılan saçlar ve kıllar en küçük pürüzlü bölgeye takılarak diğer geçmekte olan katı maddelere set oluşturarak tıkanıklık meydana getirmektedir.

-Islak mendiller ve bez türü maddelerin bu tesisata atılması sonucu tıkmalar oluşmaktadır.

-Tuvalet gider tesisatının eğiminin akış yönünde uygun yapılmaması da tıkanıklığa sebep olan faktörlerdendir.

-Zemin temizliklerinde kopan dolgu malzemeleri tuvaletlerde tıkanma oluşturmaktadır.

-Tesisat üzerine uygulanan baskılar sonucu tesisatta sıkışma ve daralmalardan oluşan tıkanıklıklar Alanya tuvalet tıkanıklığı açma ekiplerinde tespit edilen hususlardan bazıları olmaktadır.

 

Tuvalet Tıkanıklığı Giderme Yolları Nelerdir?

Tuvalet tıkanıklığı giderme yolları nelerdir? Bu hususta öncelikle kullanıcılara büyük görevler düşmektedir. Bunun için  -Tıkanıklığın oluştuğu hissedildiği anda kullanıma ara verilmelidir.

-Bunun için katı maddelerden uzak durularak bol su ile tıkanıklık çözümlenmeye çalışılmalıdır.

-Şampuan kullanımı ile açma yöntemi olan deliğe dökülecek şampuanın üzerine sıcak su -dökerek tıkanıklık giderme denemesi yapılabilir.

-Tuvalet deliğinden kısa çubuk uzatılarak baskı uygulanmadan tıkanıklık yakındaysa katı maddeler dışarı atılabilir.

-Bunun yanında konusunda uzman kadrosuyla daima en modern araçlar ile tuvalet tıkanıklığına müdahale eden Alanya tuvalet açma firması MGS YAPI elemanlarına danışılmalıdır.

Tuvalet tıkanıklığı konusunda kullanılan kameralı görüntü elde etme cihazları el değmeden ve kırmadan tıkanıklığı en kısa sürede ortadan kaldırmaktadır. Öncelikle tuvalet tesisatına gönderilen kamera sayesinde tıkanıklığın sebebi görüntü eşliğinde tespit edilmektedir.

Bu işlem sonrasında tıkanıklığın oluştuğu noktaya doğrudan müdahale edilerek sorun kolaylıkla çözülmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir