Yağmur Kanalı Nasıl Açılır?

alanya yağmur gideri temizliği
Yağmur Kanalı Neden Tıkanır?
2 Kasım 2017
alamya baca temizleme
Baca Temizleme
2 Kasım 2017
yağmur gideri temizliği

Yağmur nasıl açılır? Yağmur giderleri çatılarda biriken toz ve kiremit parçalarının zamanla borular içinde belirli bölgelere takılması sonucu tıkanıklık oluşturarak doğrudan saçaklardan aşağıya inmesine neden olabilmektedir. Bunun için Alanya yağmur gideri açma firması olan Mgs Yapı uzman kadrosu tarafından belirli periyotlarda çatıların yağmur gideri olarak kullanılan saçak olukları içleri kontrol edilmelidir.

 

Yağmur Giderleri Nasıl Tıkanır?

Yağmur giderleri nasıl tıkanır? Öncelikle yağmur giderlerinin tıkanıklık oluşturmaması için sürekli kontrol altında tutulması gerekmektedir. Bunun yapılması içinde çatılara çıkılarak emniyet tedbirleri alınarak gerekli noktalardan gözle kontrol sağlanacaktır. Tıkanma sebepleri olarak;

-Kuşların çatılara yaptığı yuvalardan yağmur etkisi ile kopan parçalar yağmur oluklarının ağız kısımlarını kapatarak tıkanıklık meydana getirmektedir.

-Çatılardan kopan kiremit ve saç parçaları yağmur etkisi ile yağmur oluklarının içine girerek ek bölümlerinde tıkanıklık oluşturmaktadır.

-Çatı kaplama malzemelerinin zamanla yıpranması ve yalıtım malzemelerinin koparak yağmur oluklarına kaçması sonucu tıkanıklık oluşmaktadır.

-Diğer canlıların çatılara taşıdığı katı cisimler yağmur oluklarından yağmur giderlerine girerek tıkanıklık oluşturmaktadır.

-Balkonlarda biriken su ile birlikte katı cisimlerin giderlerin dirsek kısımlarına takılması sonucu tıkanıklık oluşmaktadır.

 

Yağmur Gideri Açma Yöntemleri Nelerdir?

Yağmur gideri açma yöntemleri nelerdir? Bu konuda öncelikle Alanya yağmur kanalı açma ekibinden bilgi almak daha uygun bir çözüm olacaktır. Yanlış bir uygulama komple giderlerin değişimine neden olabilmektedir. Bu konuda yapılan işlemler öncelikle tıkanıklığın olduğu bölüm görüntü alma  cihazıyla kontrol edilmektedir. Bunun sonucunda eğer su basıncı ile çözümlenebilecekse tazyikli su basılarak tıkanıklık oluşan bölge temizlenmektedir. Eğer sıkışma oluşmuş ve su basıncı ile çözülemiyorsa bu işlemler için dizayn edilmiş özel uçlu cihazlar yardımı ile pimaş boru içine müdahale edilerek biriken katı maddeler parçalanmaktadır.

Özellikle pimaş boruların dirsek bölümlerinde ve birbirine ek yapılan yerlerinde birikmiş olan sert cisimlerin ortaya çıkarmış olduğu tıkanıklık bu tür cihazlar yardımı ile çözüme kavuşturulmaktadır. Alanya yağmur gideri tıkanıklığı açma ekibi elindeki modern cihazlar yardımı ile plastik yapıda oluşturulan yağmur giderlerine zarar vermeden tıkanıklık oluşan bölgede operasyonlar yapmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir